27
א, מאי

החצר המוטורית בגן שחמון ויצ"ו אילת

באדיבות מעונות ויצו אילת

אילת
Typography

חידוש של החצר המוטורית בגן שחמון הוא חלק משיתוף הפעולה עם פרוייקט ייחודי של מעונות ויצ"ו שחמון והתמרים, עמותת אור ירוק והצוות המלווה את נושא הזהירות בדרכים בעיר אילת, בהובלתה של אורה ארז. אורה מרכזת את "זה"ב בגן" גמלאים מתנדבים בגני הילדים, פרויקט המונה 40 מתנדבים.

"הגענו על מנת לעודד את הפעוטות לשמור על הכללים"  מספרת אורה ארז, "ויצאנו מעודדות מהם. במסעם בחצר המוטורית המדליקה, שחודשה לכבוד הארוע, הזכרנו להם את הכללים למי שנסע במכוניות הקטנות".

תוכנית אור ירוק שפועלת לראשונה בגילאים אלו נוחלת הצלחה רבה במעונות ויצ"ו באילת.

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק, אומר: "אחת האוכלוסיות החשובות אליהן מגיעים מתנדבי עמותת אור ירוק הם הילדים, משום שהם פגיעים יותר לתאונות דרכים ממרבית האוכלוסייה. על המדינה להשקיע משאבים ולדאוג לחינוך לבטיחות בדרכים כבר מגיל הגן, כך שכללי הזהירות בדרכים יושרשו בילדים מגיל צעיר בכדי לשמור על חייהם. ילדי הגן של היום הם הנהגים של המחר. במבט לעתיד, הדרכה נכונה בגיל צעיר יכולה להוריד את מספר תאונות הדרכים ואף להציל חיים".

גליה בקשי, מומחית לגיל הרך ומפקחת מעונות ויצו באזור הדרום שמלווה את מעונות ויצו באילת השתתפה גם היא בארוע וסיפרה לנו: "שמחתי והתרגשתי עד מאוד לראות את ההורים, הילדים והצוות החינוכי משני המעונות לראשונה יחדיו, בערב חגיגי, צוחקים, אוכלים, נהנים מפעילויות משותפות המותאמות לגיל הרך כמו קהילה קטנה ואינטימית משל עצמה. האווירה הייתה כל כך נעימה, משפחתית ושיתופית שאני מאמינה שבמהלך השנה נפתיע עם פעילויות חוויתיות ומגבשות נוספות לשתי המעונות יחדיו".